اینستاگرام تا سال ۲۰۲۲ از رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی نخواهد کرد

فیسبوک با پلتفرم‌هایی که در اختیار دارد، در بازار پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی حکمرانی می‌کند، بنابراین امنیت آن‌ها برای بسیاری از کاربران اهمیت دارد.


یکی از راه‌های بهبود امنیت این اپ‌ها، استفاده از فناوری رمزگذاری سرتاسری (E2EE) است که طبق جدیدترین اطلاعات، چت‌های فیسبوک مسنجر و اینستاگرام بطور پیش فرض تا سال ۲۰۲۲ به چنین ویژگی مجهز نمی‌شوند.

فیسبوک در سال ۲۰۱۶ چنین قابلیتی را برای مسنجر منتشر کرد، با این حال تنها در چت‌های مخفیانه یا «Secret Conversation» به آن دسترسی دارید. در مقابل، اینستاگرام هنوز به چنین ویژگی مجهز نشده و فیسبوک افزودن E2EE به این پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو را در برنامه‌اش دارد.

 

اینستاگرام

فیسبوک در جدیدترین اطلاعات، به آینده حریم خصوصی در پلتفرم‌هایش اشاره کرده، البته در آن بطور دقیق نقشه‌های این کمپانی به چشم نمی‌خورند:

«اگرچه انتظار پیشرفت بیشتری را برای رمزگذاری سرتاسری پیش فرض در فیسبوک مسنجر و دایرکت اینستاگرام در سال جاری میلادی داریم، اما با یک پروژه بلندمدت روبه‌رو هستیم و تا سال ۲۰۲۲ که زودترین زمان ممکن به نظر می‌رسد، نمی‌توانیم گفتگوها را بطور کامل رمزگذاری سرتاسری کنیم. قابلیت‌های امنیتی که تا به امروز معرفی کرده‌ایم، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با رمزگذاری سرتاسری کار می‌کنند و می‌خواهیم به توسعه قابلیت‌های امنیتی قدرتمند برای سرویس‌های خود ادامه دهیم.»

 

▼ این مطالب را بخوانید:

4 نکته مهم برای رفتن به اکسپلور اینستاگرام

ارسال پست زمانبندی شده در اینستاگرام با کامپیوتر

 

چنین رویکردی از سوی فیسبوک تا حدودی ناامیدکننده است، چرا که در حال حاضر اکثر اپ‌ها از چنین ویژگی بهره می‌برند و البته کاربران بیش از پیش به آن اهمیت می‌دهند. در همین راستا پیام‌رسان‌هایی مانند سیگنال بخاطر وجود رمزگذاری سرتاسری مورد توجه زیادی قرار گرفته‌اند.

اینستاگرام روزبه‌روز محبوب‌تر می‌شود و شمار کاربرانش افزایش پیدا می‌کند. در حالی که فیسبوک هر چند وقت یکبار با انتشار بروزرسانی، قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه می‌کند، امنیتش هم به همان اندازه مهم است. بنابراین اگر دایرکت این شبکه اجتماعی سال ۲۰۲۲ به رمزگذاری سرتاسری مجهز شود، یک دستاورد مهم برای حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران به حساب می‌آید.

پیام خود را بنویسید

جدیدترین مطالب

اینستاگرام مخفی کردن تعداد لایک را ممکن کرد

اپل افزونه‌های مرورگر سافاری را به آیفون و آیپد اضافه می‌کند

کلاب هاوس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

با هشت مورد از ترفندهای اینستاگرام آشنا شوید

امکان ثبت درخواست برای تیک آبی توییتر دوباره فراهم شد

گوگل فوتوز با کمک هوش مصنوعی تصاویر را متحرک می‌کند

اینستاگرام بالاخره انتشار پست از طریق دسکتاپ را ممکن می‌کند

پست‌ها و استوری‌های حذف شده اینستاگرام را چگونه برگردانیم؟

توییتر امکان جستجو در دایرکت مسیج را ساده‌تر می‌کند

افزایش فالوور اینستاگرام از طریق اکسپلور

چرا باید پیج اینستاگرام خود را تبلیغ کنیم؟

کلاب هاوس (Clubhouse) رسما برای اندروید منتشر شد

دوج کوین به ماه می‌رود؛ ارسال محموله فضایی SpaceX با تامین مالی DOGE

آیفون‌های ۲۰۲۳ با مودم 5G اپل از راه می‌رسند

راه‌های افزایش بازدید استوری اینستاگرام، تضمینی!