سامسونگ بر بازار گوشی‌های هوشمند در فصل اول ۲۰۲۱ سلطنت می‌کند

در این فهرست، هواوی دیگر جایی در میان ۵ تولیدکننده برتر گوشی ندارد.

در لیست مربوط به فصل اول ۲۰۲۱ شرکت‌های سامسونگ، اپل، شیائومی، اوپو و ویوو به ترتیب در رتبه‌های اول تا پنجم به چشم می‌خورند که کره‌ای‌ها با سهم ۲۳ درصدی پیشتاز بازار هستند.

اپل توانسته در این بازه زمانی سهم ۱۷ درصدی در بازار داشته باشد و شیائومی هم سهم ۱۵ درصدی را تجربه کند. اوپو و ویوو هم سهم ۱۱ درصدی در بازار داشته‌اند.

سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۲۱ توانسته ۷۷ میلیون گوشی هوشمند بفروشد که به معنای فروش ۱۹ میلیون دستگاه بیشتر نسبت به فصل اول ۲۰۲۰ است. شرکت‌های اپل، شیائومی، اوپو و ویوو به ترتیب ۵۷، ۴۹، ۳۸ و ۳۷ میلیون گوشی در این بازه زمانی فروخته‌اند.

در بخش رشد سالانه، ویوو با افزایش فروش ۸۵ درصدی در صدر قرار می‌گیرد و پس از آن شیائومی با رشد ۸۰ درصدی به چشم می‌خورد. فروش شرکت‌های اوپو و اپل هم به ترتیب ۶۸ و ۴۴ درصد رشد داشته و سامسونگ هم کمترین رشد، ۳۲ درصد را تجربه کرده است.

در حالت کلی تولیدکنندگان توانسته‌اند در این بازه زمانی ۳۴۰ میلیون گوشی بفروشند که رشد ۲۴ درصدی را نسبت به فصل اول ۲۰۲۰ نشان می‌دهد. میزان فروش گوشی‌ها در آن زمان برابر ۲۷۵ میلیون دستگاه بود. این رشد، بیشترین میزان از سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود.

دلیل چنین رشدی، شرکت‌های چینی شیائومی، ویوو و اوپو هستند. در مقابل، هواوی به علت تحریم‌های گسترده آمریکا وضعیت چندان مناسبی در بازار موبایل ندارد و فروش آن کاهش چشمگیری داشته است.

باید منتظر بمانیم و ببینیم تا پایان سال جدول چه تغییری می‌کند. شاید شیائومی بتواند جای اپل را تا پایان ۲۰۲۱ بگیرد یا اینکه هواوی دوباره بتواند در جمع ۵ تولیدکننده برتر جهان حضور پیدا کند.


طبق جدیدترین آمار مربوط به فروش گوشی در سه ماهه اول ۲۰۲۱، سامسونگ توانسته بار دیگر در صدر لیست و بالاتر از رقبایش قرار بگیرد.

پیام خود را بنویسید

جدیدترین مطالب

راه‌های افزایش بازدید استوری اینستاگرام، تضمینی!

چرا ربات‌های اینستاگرام پیج شما را نابود می کنند؟!

پلتفرم شبکه اجتماعی دونالد ترامپ راه‌اندازی شد

قیمت دوج کوین به مرز یک دلار نزدیک می‌شود

اینستاگرام تا سال ۲۰۲۲ از رمزگذاری سرتاسری پشتیبانی نخواهد کرد

قابلیت زیرنویس خودکار به ویدیوهای استوری اینستاگرام اضافه شد

قابلیت غیرفعال کردن میکروفون و دوربین به لایو اینستاگرام اضافه می‌شود

اینستاگرام تبلیغات را به بخش Reels می‌آورد

اینستاگرام به قابلیت‌های جدیدی برای کسب درآمد بیشتر مجهز می‌شود

زمانبندی ارسال پست و استوری اینستاگرام با Combin Scheduler

تغییر سرعت پخش پیام صوتی در نسخه بتا واتساپ!

توییتر روش فعال کردن آپلود تصاویر 4K را به اشتراک گذاشت

از ابزار جدید اینستاگرام استفاده کنید

سامسونگ بر بازار گوشی‌های هوشمند در فصل اول ۲۰۲۱ سلطنت می‌کند

قابلیت‌های صوتی جدید فیسبوک برای رقابت با کلاب هاوس