آموزش کامل IGTV اینستاگرام

ویدیوها چند سالی است که بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند و طبق آمارها بهترین نوع محتوا برای شبکه‌های اجتماعی هستند.


در توییتر، توییت‌های ویدیویی 10برابر مشارکت بیشتری دارند، در لینکدین ویدیوها 20برابر بیشتر از سایر محتواها منتشر می‌شوند، در پینترست کاربران بیش از دو برابر تمایل به خرید بعد از تماشای ویدیوهای برندها دارند و بنا بر گزارش socialmediatoday در اینستاگرام ویدیو بیش از هر نوع محتوای دیگری مشارکت ایجاد می‌کند. شاید همین دلیلی باشد که آموزش کامل igtv اینستاگرام را در اختیار شما قرار دهیم.

اینستاگرام که به عنوان یک پلتفرم انتشار عکس شروع به کار کرده بود کم کم امکان منتشر کردن ویدیوهای کوتاه یک دقیقه‌ای را به پست‌ها اضافه کرد اما با فراگیر شدن استفاده از ویدیو، امکان انتشار ویدیوی طولانی‌تر در پست‌های کروسل و IGTV و گذاشتن فیلم طولانی در اینستاگرام فراهم شد. حالا این بخش از اینستاگرام همچنان در حال تغییر و اضافه کردن آپشن‌های جدیدی مثل سری‌ها است و راه زیادی تا تکمیل شدن دارد. اما همین حالا هم بسیار مورد توجه است و به تازگی به اضافه کردن امکان درآمدزایی از تبلیغات برای اینفلوئنسرها باز هم سر زبان افتاده و احتمالا رونق بیشتری خواهد گرفت. در این مطلب آموزش کامل IGTV اینستاگرام را می‌خوانیم و با تمام امکانات آن و ترفندهای تولید محتوا آشنا می‌شویم.

 

آموزش کامل IGTV اینستاگرام

در IGTV اینستاگرام می‌توانیم ویدیوهای بیشتر از یک دقیقه را آپلود کنیم. در این بخش با آموزش کامل IGTV اینستاگرام همراه شوید. برای این کار باید وارد بخش IGTV شوید. اینستاگرام با حذف آیکون این بخش از بالای صفحه، دسترسی به آن را کمی پیچیده کرده اما همچنان می‌توانید به راحتی بالای صفحه اکسپلور پیدایش کنید. وقتی وارد این بخش شدید روی علامت به علاوه بالای سمت راست صفحه بزنید تا به قسمت آپلود ویدیو برسید.

  • آموزش گذاشتن پست در IGTV اینستاگرام
  • پیدا کردن جای IGTV اینستاگرام

راه ساده دیگری برای وارد شدن به این بخش این است که روی علامت به علاوه در پایین پروفایلتان کلیک کنید تا یک پست جدید منتشر کنید. از بین ویدیوهای گالری اگر ویدیوی بلندتر از یک دقیقه را انتخاب کنید دو گزینه برایتان نمایش داده می‌شود. کوتاه کردن ویدیو یا انتشار ویدیوی بلند در IGTV. با انتخاب گزینه دوم، از این بخش هم می‌توانید وارد IGTV شوید.

  • گذاشتن پست در IGTV اینستاگرام
  • گذاشتن پست در ای جی تی وی اینستاگرام

در این قسمت می‌توانید ویدیوی مورد نظر را از گالری خود انتخاب کنید. دکمه Next را بزنید و برای ویدیویتان یک کاور انتخاب کنید. برای انتخاب کاور دو راه دارید: می‌توانید یک صحنه را از داخل ویدیو انتخاب کنید یا اینکه یک عکس مجزا از گالری گوشی‌تان بردارید. دوباره دکمه Next را بزنید و در قسمت Title یک عنوان برای ویدیو انتخاب کنید. این عنوان بعد از آپلود شدن ویدیو در خط اول کپشن و همچنین به صورت یک متن ریز روی قسمت پایین ویدیو در بخش IGTV نشان داده می‌شود. پس در انتخاب این متن دقت کنید چون موضوع ویدیوی شما را برای مخاطبان مشخص می‌کند. بعد به قسمت Description می‌رسید که نوشتن آن اختیاری است. اگر این قسمت را پر کنید به صورت یک کپشن برای پست شما درمی‌آید و در آن می‌توانید هشتگ‌های مورد نظرتان را هم قرار بدهید. حتما از هشتگ‌های مربتط برای ویدیو استفاده کنید تا در جستجوی کاربران برای پیدا کردن موضوع مرتبط با ویدیوی شما، این ویدیو هم نمایش داده شود.

 

انتخاب کاور IGTV اینستاگرام

بخش بعدی IGTV series است که اگر مایل باشید می‌توانید آن را هم پر کنید. اگر ویدیوهایی از یک مجموعه را آپلود می‌کنید که به همدیگر مرتبط هستند خوب است این بخش را تکمیل کنید و یک سری بسازید تا همه این ویدیوها در کنار هم در یک مجموعه قرار بگیرند. با زدن گزینه add to series به سادگی می‌توانید یک اسم روی سری جدیدتان بگذارید و ویدیوهای مرتبط را در آن قرار بدهید.

بخش بعدی مربوط به سایر محل‌های نمایش ویدیوی شماست. اگر دکه post a preview را روشن کنید، در زمان انتشار ویدیو یک پست هم در صفحه شما قرار می‌گیرد و فالوورهایتان ویدیو را در نیوزفید خود خواهند دید. اما اگر این دکمه را خاموش نگه دارید ویدیوی شما فقط و فقط در بخش IGTV نمایش داده می‌شود و فالوورهایتان فقط در صورتی که وارد این بخش شوند ویدیوی شما را می‌بینند. برای بازدید بیشتر حتما این دکمه را روشن کنید و یک پست به همراه ویدیویتان در صفحه‌تان قرار بدهید. این یک امکان رایگان برای دیده شدن محتوای شماست و دلیلی ندارد از آن استفاده نکنید!

اگر صفحه اینستاگرامتان به فیس‌بوک وصل باشد در بخش بعدی می‌توانید ویدیویتان را در فیس‌بوک هم قابل مشاهده کنید. همچنین در بخش advance settings اگر پروفایل‌تان بیزنس باشد و این پست را در همکاری با برند دیگری منتشر می‌کنید، می‌تواند آن برند را به عنوان پارتنر تگ کنید. این بخش بعد از پست شدن هم قابل ویرایش است و می‌تواند پارتنری را به ویدیویی که پست کرده بودید اضافه کنید.

 

به این ترتیب ویدیوی شما آماده انتشار است و با زدن گزینه post منتشر خواهد شد. پست کردن IGTV به همین سادگی است و شما آموزش کامل IGTV اینستاگرام را در اختیار دارید، اما مهم‌تر از آن تولید محتوا برای این IGTV است است. چه نوع محتوایی در IGTV اینستاگرام موفق عمل می‌کند؟ برای تولید محتوا باید چه نکاتی را در نظر داشته باشیم؟

یکی از انواع ویدیوهای بسیار موفق در IGTV ویدیوهای آموزشی است. هم برندها و هم اینفلوئنسرها و اشخاص تولیدکننده محتوا می‌توانند با آموزش دادن مهارت‌های مرتبط با تخصص خود در این بخش، مخاطبان بیشتری به دست بیاورند. این آموزش‌ها می‌توانند در هر حوزه‌ای باشند. از مد و لباس و زیبایی گرفته تا آموزش زبان و کار با نرم‌افزارها و… آموزش از انواع بسیار محبوب محتوا در اینستاگرام و بعضی دیگر از شبکه‌های اجتماعی است و برای ویدیوهای بلند هم یک گزینه بسیار مناسب است.تولید فیلم های خلاق یکی از روش های تبلیغات در اینستاگرام است.

برای برندها یک گزینه بسیار خوب در ایجاد محتوا برای IGTV اینستاگرام، استفاده از رویدادهای پشت صحنه است. رونمایی کردن از محصولات جدید و توضیح دادن درباره آنها، تولید محتوا از محیط کار و گفتگو با کارمندان و نشان دادن آنچه در محیط شرکت اتفاق می‌افتد می‌تواند حس نزدیکی و صمیمیت بیشتری به مخاطبانتان بدهد. در این ویدیوها می‌توانید به سوالات رایج مشتریان جواب بدهید و ارتباط نزدیک‌تری با آنها برقرار کنید.

منتشر کردن بخش‌هایی از ایونت‌هایی که برگزار می‌کنید هم می‌تواند محتوای خوبی برای IGTV برند شما باشد. در صورتی که اینفلوئنسر یا تولید کننده محتوا هستید می‌توانید از فعالیت‌های روزمره خود هم ویدیوهای جذابی تولید کنید. مثلا نحوه کار کردنتان را نشان بدهید یا مراحل ساختن آثار هنری یا انجام کارهایی مثل آشپزی را با جزئیاتی بیشتر از ویدیوهای یک دقیقه‌ای نشان بدهید. مخاطبان با این نوع ویدیوها ارتباط بسیار خوبی برقرار می‌کنند.

این ویدیوها محیط مناسبی برای بیان کردن نظرات شخصی هم هستند. بعضی اینفلوئنسرها از ویدیوهای بلند استفاده می‌کنند تا نظرشان را درباره موضوعات روز ابراز کنند و راه حل‌هایی ارائه کنند. این کار می‌تواند حس نزدیک‌تری میان شما و مخاطبانتان ایجاد کند و در تقویت مشارکت صفحه موثر باشد.

 

افزایش بازدید IGTV اینستاگرام

یک نکته مهم در استفاده از IGTV این است که فقط موقعی آن را به کار بگیرید که واقعا به ویدیوی بلندتری نیاز دارید. اگر یک ویدیو را صرفا به دلیل اینکه بیش از یک دقیقه شود و آن را در این محیط منتشر کنید بلندتر بسازید نتیجه خوبی نخواهید گرفت. ویدیو باید به خودی خود ظرفیت بلند بودن را داشته باشد تا اغلب مخاطبان آن را تا انتها ببینند و در الگوریتم عملکرد خوبی داشته باشد. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که الگوریتم اینستاگرام ویدیوی شما را در صورت جذاب بودن به مخاطبان بیشتر نشان می‌دهد. اما اگر این ویدیو بی‌جهت بلند ساخته شده باشد نمی‌تواند این ملاک را داشته باشد و افراد تمایلی به ادامه تماشای آن نخواهند داشت. به این ترتیب اینستاگرام آن را غیرجذاب تشخیص خواهد داد و به کاربران بیشتری نمایش نخواهد داد.

یکی از نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند بازدید ویدیویتان را افزایش بدهید این است که موضوع آن را برای مخاطبان جدید روشن کنید. به دلیل بلند بودن این ویدیوها ممکن است چند دقیقه‌ای طول بکشید تا مخاطب دقیقا متوجه شود ویدیو درباره چیست. پس از تکست استفاده کنید و عنوان ویدیو یا موضوعش را روی آن بنویسید. در IGTV نوشتن متن روی کاور ویدیو کاری رایج است و به دیده شدن آن کمک می‌کند. یک تیتر جذاب می‌تواند مخاطبان بیشتری را وادار کند که حوصله کنند و ویدیوی بلند شما را ببینند.

عکس کاور جذاب هم از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بدهید. کاور ویدیو چیزی است که در نگاه اول دیده می‌شود و باید مخاطب را جذب کند. علاوه بر این به کیفیت ویدیو در تمام دقایق آن توجه داشته باشید چرا که به باقی ماندن مخاطبان کمک می‌کند و آنها را ترغیب می‌کند تا انتها تماشا کنند. همه ی نکات ایم طلب در مورد آموزش کامل igtv اینستاگرام که تا اینجا گفته بودیم یک طرف و این نکته یک طرف.

 

نحوه گذاشتن IGTV در پست اینستاگرام

همان طور که در بخش قبلی هم گفته شد، برای اینکه IGTV خود را در اینستاگرام به صورت پست هم منتشر کنید تا دوستانتان در زمان انتشار آن را در فید خودشان ببینند، باید هنگام منتشر کردن آن گزینه post a preview را روشن کرده باشید. در این صورت پست در صفحه شما و فید مخاطبانتان دیده می‌شود و آنچه در توضیح آن نوشته بودید هم به صورت کپشن پست در می‌آید. بنابراین در نوشتن توضیح دقت کنید و از هشتگ‌های مرتبط و مناسب هم برای آن استفاده کنید.

برای اینکه مخاطبان‌تان بتوانند از این پست وارد IGTV شوند و ویدیوی شما را کامل ببینند کافی است روی آیکون پایین آن برنند یا زمانی که ثانیه‌های اول ویدیو گذشت اینستاگرام خودش پیامی نمایش می‌دهد و با یک دکمه آنها را به IGTV می‌برد.

 

نحوه گذاشتن IGTV در استوری اینستاگرام

برای اینکه ویدیوی بلند خودتان را در استوری هم منتشر کنید و مخاطبانتان را دعوت به تماشای آن کنید می‌توانید بعد از منتشر کردن آن، روی سه نقطه کنار پست بزنید، لینک آن را بردارید و در قسمت نوار بالای استوری لینک را انتخاب کنید. این لینک را قرار بدهید تا مخاطبانتان بتوانند با لمس کردن ویدیو در استوری شما، به IGTV منتقل شوند و آن را کامل ببینند.

  • نحوه گذاشتن لینک IGTV در استوری اینستاگرام
  • نحوه گذاشتن IGTV در استوری اینستاگرام
     

تغییر سایز ویدیو برای IGTV اینستاگرام

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم ابعاد و سایز محتواست. با توجه به اینکه ویدیوهای IGTV به صورت تمام صفحه نمایش داده می‌شوند باید دقت کنید که از حداکثر فضا استفاده کنید. یکی از بهترین سایزهایی که می‌توانید انتخاب کنید ویدیوی عمودی 1080* 1920 است. در این حالت شما تمام صفحه را پر می‌کنید و از حداکثر فضا استفاده می‌کنید. اما در صورتی که ویدیویی با ابعاد متفاوت دارید، باز هم می‌توانید آن را برای این بخش استفاده کنید. بسیاری از کاربران در نرم‌افزارهای ادیت مثل inshot ویدیوها را به سادگی ریسایز می‌کنند و با افزودن نوار در بالا و پایین آن، ابعاد مناسبی برای انتشار در IGTV آماده می‌کنند. همچنین با توجه به امکان چرخاندن صفحه برای تماشای این ویدیوها، شما می‌توانید ویدیوی خود را افقی تنظیم کنید و از مخاطبانتان بخواهید موقع تماشای آن صفحه را بچرخانند. به این ترتیب می‌توانید از ویدیویتان در پلتفرم‌های دیگری مثل یوتیوب هم استفاده کنید.

سایر ویژگی‌های ویدیو هم مهم هستند: فرمت فایل شما با MP4 باشد. طول ویدیو باید حداقل یک دقیقه باشد. حداکثر زمان ویدیو برای آپلود کردن در موبایل 15 دقیقه و روی نسخه وب یک ساعت است. حداقل رزولوشن لازم برای ویدیو 720 پیکسل است. برای ویدیوهای 10دقیقه‌ای یا کوتاه‌تر حداکثر حجم فایل باید 650 مگابایت و برای ویدیوهای تا 60 دقیقه حداکثر اندازه فایل باید 3.6 گیگابایت باشد.

 

نحوه بستن کامنت در IGTV

برای بستن کامنت در IGTV روی آیکون کامنت زیر ویدیو بزنید، بالای کامنت‌ها آیکون سه نقطه را می‌بینید که با زدن روی آن پایین صفحه دو گزینه را خواهید دید. یکی برای بستن کامنت و دیگری برای محدود کردن کلمات خاصی در کامنت‌ها. از این بخش می‌تواند کامنت را به طور کلی ببندید یا محدود کنید.

 

آشنایی با اینسایت IGTV

در بخش اینسایت IGTV چند معیار را مشاهده می‌کنید که کمی با اینسایت سایر پست‌ها متفاوت است. تحلیل کردن اینسایت این بخش به طور جداگانه، به شما کمک می‌کند ویدیوهای بلندتان را تقویت کنید و مخاطبان بیشتری را با خود همراه کنید. بخش لایک، ویو و کامنت تقریبا شبیه به اینسایت سایر پست‌هاست. اما بخشی که اهمیت زیادی دارد Average percentage watched است که نشان می‌دهد که اغلب مخاطبان به طور متوسط چند درصد از ویدیو را تماشا کرده‌اند و چقدر از مخاطبان تماشای آن را تا انتها ادامه داده‌اند. اگر این درصد پایین باشد نشان می‌دهد شما باید ویدیوهای بعدی را جذابتر بسازید تا مخاطبان بیشتری آن را تا انتها ببینند و به طور کامل جذبش شوند. در غیر این صورت با کم شدن درصد تماشای کامل، اینستاگرام آن را  غیرجذاب تشخیص می‌دهد و پست نمی‌تواند در الگوریتم عملکرد خوبی داشته باشد. بنابراین به هیچ وجه ویدیوها را بی‌دلیل طولانی نسازید. راستی اگر می‌خواهید از روش تگ کردن در اینستا مطلع شوید این مقاله را هم در بلاگ نشانت بخوانید.

 

IGTV اینستاگرام چیست؟

IGTV اینستاگرام بخشی از این اپلیکیشن است که به شما امکان می‌دهد ویدیوهای بیش از یک دقیقه را منتشر کنید.

چگونه با IGTV اینستاگرام در اینستاگرام ویدیو چند دقیقه‌ای بگذاریم؟

برای انتشار ویدیوی چند دقیقه‌ای در اینستاگرام به قسمت IGTV بروید، علامت به علاوه را کلیک کنید، ویدیویتان را انتخاب کنید و سایر بخش‌ها را هم تکمیل کنید.

چگونه در IGTV اینستاگرام کامنت‌ها را ببندیم؟

برای بستن کامنت در قسمت کامنت‌ها روی سه نقطه بزنید و گزینه Turn off commenting را انتخاب کنید.

پیام خود را بنویسید

جدیدترین مطالب

امکان سایدلود اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۱ تأیید شد

اسنپ‌چت فیلتر سرعت را به دلیل به خطر افتادن جان کاربران حذف کرد

آموزش غیر فعال کردن قابلیت Tab Preview در سافاری

اینستاگرام اطلاعات الگوریتم نمایش پست‌ها را فاش کرد

اینستاگرام مخفی کردن تعداد لایک را ممکن کرد

اپل افزونه‌های مرورگر سافاری را به آیفون و آیپد اضافه می‌کند

کلاب هاوس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

با هشت مورد از ترفندهای اینستاگرام آشنا شوید

امکان ثبت درخواست برای تیک آبی توییتر دوباره فراهم شد

گوگل فوتوز با کمک هوش مصنوعی تصاویر را متحرک می‌کند

اینستاگرام بالاخره انتشار پست از طریق دسکتاپ را ممکن می‌کند

پست‌ها و استوری‌های حذف شده اینستاگرام را چگونه برگردانیم؟

توییتر امکان جستجو در دایرکت مسیج را ساده‌تر می‌کند

افزایش فالوور اینستاگرام از طریق اکسپلور

چرا باید پیج اینستاگرام خود را تبلیغ کنیم؟