روش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

برای دیدن وبسایت ما، صفحه را به سمت بالا بکشید” و یا “swipe up” دو عبارتی هستند که در بخش استوری اینستاگرام دیده اید.


در ماه ژوئن سال 2018 اینستاگرام تصمیم گرفت ویژگی منحصر بفردی به استوری ها اضافه کند. این ویژگی به شما امکان افزودن لینک در استوری اینستاگرام را فراهم می کرد. چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟ در این نوشته به دنبال پاسخ این سوال هستیم. پس اگر قصد دارید با استفاده از این امکان اینستاگرام کسب و کار خود را رونق ببخشید لطفا همراه ما باشید.

 

چرا در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟

به طور کلی استوری های اینستاگرام راهی عالی برای کسب و کارها ایجاد کرد تا بدینوسیله بتوانند به مشتریان بیشتری دست پیدا کنند. از آنجایی که استوری های اینستاگرام طی 24 ساعت از بین می روند، فرصت خوبی ایجاد می کنند تا اطلاعات مقطعی را به فالورهای خود برسانید. برخی از کسب و کارها تصمیم گرفتند تا با افزودن لینک به استوری اینستاگرام در لحظه توجه کاربران را جلب کنند. با این کار شاخص سنجش عملکرد یا kpi کسب و کارها افزایش پیدا می کند. به طور ساده با گذاشتن لینک وبسایت یا لینک کانال تلگرامتان در بخش استوری می توانند کاربران، فالورها و مشتریان را به شکلی ساده به سمت خرید هدایت کنید.

 

چه کسانی می توانند در استوری اینستاگرام لینک بگذارند؟

قبل از بررسی سوال “چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم؟” باید ببنیم که آیا ما واجد شرایط گذاشتن لینک در اینستاگرام هستیم. خبر خوش اینکه امکان گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام برای همه وجود دارد. اگر حساب کاربری شما جز حساب های تایید شده ی اینستاگرام است که با علامت تیک آبی مشخص می شود می توانید از لینک در استوری اینستاگرام به راحتی استفاده کنید. همچنین اگر تعداد فالورهای شما بیش از 10 هزارنفر باشد، گزینه ی افرودن لینک را در بخش استوری مشاهده می کنید. در حال حاضر امکان افزودن لینک به استوری اینستاگرام برای این دو دسته از افراد فراهم است.

البته در صورتیکه جز هیچکدام از دسته های بالا نباشید راه هایی برای افزودن لینک به اینستاگرام برای شما نیز وجود دارد که در ادامه به آن ها نیز می پردازیم. حال با این مقدمه در بخش بعدی بررسی می کنیم که چگونه با چند قدم ساده در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم.

 

روش گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

با این پیشفرض که حساب کاربری شما از نوع تجاری یا بیزینسی است و یکی از دو شرط قید شده در بند قبلی را دارد،  چند گام ساده برای درج لینک در استوری پیش رو دارید. گوشی موبایل خود را دست بگیرید و گام به گام با ما پیش بروید اگر اکانت شما تجاری نیست جدیدترین راهنمای بیزینس پروفایل اینستاگرام و نحوه ساخت آن را بخوانید. مطابق معمول برای گذاشتن استوری بر روی صفحه ی اصلی پروفایل خود در اینستاگرام بروید. بر روی عکس پروفایل خود بزنید و بر روی آیکون لینک در بالای استوری بزنید. تصویر زیر را ببینید:

 

در صفحه ای که پیش روی شما باز می شود می توانید یک لینک در فرمت استاندارد وارد کنید. اینستاگرام در حال حاضر هیچ ابزاری برای اینکه ببنید چند نفر از طریق لینک وارد سایت شما شده اند، در اختیار نمیدهد. گرچه با استفاده از کد های UTM می توانید این موضوع را دنبال کنید. به طور خلاصه برای استفاده از کدهای UTM باید ابتدا آن را بسازید. برای این کار کافیست ابتدا به google analytics url builder مراجعه کنید. بعد از پر کردن فرم مربوطه یک لینک شامل آدرس مورد نظر شما و کد UTM در انتهای آن در اختیار شما قرار می گیرد. با قرار دادن این کد در محلی که باید لینک را در استوری اینستاگرام وارد کنید، می توانید بعدا از طریق ابزارهای موجود میزان بازدید لینک در استوری را مشاهده کنید. بررسی بیشتر این موضوع در حوصله ی این نوشته نمی گنجد. توصیه می کنیم حتما در این زمینه به مطالعه و بررسی بپردازید.

در این مرحله پاسخ سوال “چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذاریم” به پایان می رسد. حال بازدید کنندگان استوری شما به سادگی و با کشیدن صفحه به سمت بالا می توانند وارد لینک مورد نظر شما شوند. این یعنی به سادگی و تنها در دو گام می توانید ترافیک موحود در اینستاگرامتان را به سمت وبسایتتان هدایت کنید. چه چیزی بهتر از این؟

 

تنها به یک موضوع دقت کنید. زمانیکه شما یک لینک به استوری اینستاگرام خود اضافه می کنید، یک آیتم Call to Action به اسم see more در قسمت پایین استوری ظاهر می شود. ممکن است در نگاه اول این نوشته توجه بیننده را به خود جلب نکند. برای حل این موضوع حتما به طریقی توجه فالورها را به اینکه در استوری لینک به کار رفته جلب کنید. ساده ترین کار استفاده از عبارت “صفحه را به سمت بالا بکشید” یا استفاده از “گیف و استیکرهایی با مضمون swipe up” است.

پیام خود را بنویسید

جدیدترین مطالب

ثبت‌‌نام واکسیناسیون دانشجویان و طلاب آغاز شد

برای تبلیغات در اینستاگرام چرا از خود اینستاگرام کمک نمی‌گیرید؟

نسخه‌ی بتای واتساپ پی‌سی برای ویندوز و مک در دسترس قرار گرفت

ماجرای اکانت های بی‌صاحب در روبیکا چیست؟

اکثر نمایندگان مجلس خواهان بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در صحن علنی هستند

امکان سایدلود اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز ۱۱ تأیید شد

اسنپ‌چت فیلتر سرعت را به دلیل به خطر افتادن جان کاربران حذف کرد

آموزش غیر فعال کردن قابلیت Tab Preview در سافاری

اینستاگرام اطلاعات الگوریتم نمایش پست‌ها را فاش کرد

اینستاگرام مخفی کردن تعداد لایک را ممکن کرد

اپل افزونه‌های مرورگر سافاری را به آیفون و آیپد اضافه می‌کند

کلاب هاوس چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

با هشت مورد از ترفندهای اینستاگرام آشنا شوید

امکان ثبت درخواست برای تیک آبی توییتر دوباره فراهم شد

گوگل فوتوز با کمک هوش مصنوعی تصاویر را متحرک می‌کند